Податок на нерухомість

02 лютого 2015
Львівська міська рада затвердила "Положення про податок на нерухме майно, відмінне від земельної ділянки" і визначила ставки податку, який мешканці міста сплачуватимуть за квартири та будинки.
Сплата його почнеться не раніше 1 січня 2016 року. Лише з 20 лютого поточного року мерія розпочне наповнювати базу суб'єктів оподаткування, а до липня цього року ще зможе внести зміни в положення.
Згідно з прийнятою ухвалою, львів'яни будуть платити податок за площу понад 80 кв.м. для квартир та понад 160 кв.м. для будинків.
Якщо у власності є кілька квартир, то їх площа сумується. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додаєтся і податок нараховують на площу понад 200 кв.м.
Ставка податку для об'єтів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюється у розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати. Для юридичних осбі - 2%. Тобто за 1 кв.м. оподаткованої площі мешканці міста будуть платити 6,09 грн, а підприємці - 24,36 грн.
Наприклад, влансик квартири у 100 кв.м. повинен сплатити податок за 20 кв.м., що в рік становитиме 121,8 грн.
Щоправда, у Львові запроваджено зонування і ставка 0,5% чинна лише для мешканців третьої зони, куди входять всі так звані "спальні" райони міста. Друга зона - це територія історичного ареалу (за винятком першої зони), куди входить територія забудови ХІІ - початку ХХ століть. А перша злна - центральна територія історичної забудови, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Для другої зони ставка оподаткування становить 0,75%, а для першої - 1%.
Тобто, власник квартири площею 100 кв.м. на площі Ринок заплатить в рік вдвічі більше, ніж мешканець Сихова - 243,6 грн. А мешканці, наприклад, вул.Сахарова - 182,7 грн.
ЛМР може встановлювати додаткові пільги зі сплати податку для фізичних осіб, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Але пільги не надаються, якщо площа об'єкту оподаткування перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі (тобто понад 400 кв.м. для квартири та понад 800 кв.м. для будинку). Крім того, пільги не надаються, якщо нерухомість використовується для отримання доходів - у підприємницькій діяльності чи здається в оренду.
Сплата податку приватними особами відбувається протягом 60 днів з дня вручення податкового повудомлення, а юридичні особи повинні платити авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte