Українська нерухомість активізується

31 березня 2016
Стійке зростання обсягу продажів у всіх сегментах ринку нерухомості України може початися восени 2016 року, вважають представники Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ). 
"За умови стабільності курсу національної валюти ми плануємо, що восени 2016 року вже пожвавлення, а не зростання цін. А ось кількість угод на ринку нерухомості буде зростати, при цьому як в первинному, так і у вторинному сегментах", - зазначив президент АСНУ Сергій Злидень на прес-конференції.
Згідно з даними заступника голови комітету АФНУ зі статистикою і аналітиці Дениса Седакова, темпи продажів об'єктів на первинному ринку нерухомості України продемонстрували зростання ще в листопаді минулого року і станом на перший квартал 2016 року залишаються стабільними. 
"Ми відчуваємо, що дно пройдено приблизно у вересні-жовтні минулого року, а вже з листопада спостерігається позитивна тенденція, яка, сподіваюся, збережеться", - сказав Седак. 
При цьому він зазначив, що в 2016 році в лютому не спостерігалося різкого падіння обсягу продажів первинної нерухомості, як це було останні два роки. 
"У цьому році такої тенденції не спостерігалося. У січні, лютому, березні продажі були високі", - зазначив заступник голови комітету АФНУ з статистикою і аналітиці. 
За його прогнозами при відсутності різких стрибків девальвації національної валюти ціни на об'єкти первинної нерухомості залишаться на поточному рівні.
Як зазначив голова комітету АФНУ з статистикою і аналітиці Едуард Бразас, в 2015 році у всіх регіонах України проявилася тенденція щодо переорієнтації попиту покупців нерухомості з вторинного ринку на первинний.
Він уточнив, що згідно зі статистичними даними Міністерства юстиції України, в 2014 році в цілому по країні було зареєстровано близько 300 тис. договорів щодо відчуження прав власності, а в 2015 році падіння даного показника склало не менше 30 %. Такі дані відображають значне скорочення обсягу продажів на українському ринку вторинної нерухомості. 
Згідно з прогнозами Е.Бразаса, обсяг продажів на вторинному ринку нерухомості України найближчим часом також буде зменшуватися, оскільки ціни на об'єкти прив'язані до курсу долара.
У той же час голова комітету зі статистики і аналітики зазначив, що збільшення вартості комунальних послуг для населення фактично фактично підвищило рівень цін на орендоване житло - тепер більшість власників житла здають його в оренду за умови оплати орендарем житлово-комунальних послуг в повному обсязі. 
На думку Е.Бразаса, кількість угод по здачі в оренду житла в 2016 році буде збільшуватися на тлі активного попиту, не дивлячись на прогнозоване зростання цін на такі об'єкти.

  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte